Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte artık birçok birey nakit para kullanmak yerine bankaların yıllardır süren hizmeti olan kredi kartlarını tercih etmektedir. Gün içerisinde nakit paranızın bulunmadığı anlarda dahi alışveriş yapmanıza veya yemek yemenizi sağlayacak olan kredi kartları artık her yaştan birey tarafından kullanılmaktadır. Özellikle taksit imkanlarının olmasıyla birlikte aylık ödeyeceğiniz miktarın azalmasıyla da sizlere kolaylık sağlayan kredi kartları neredeyse bütün bankalar tarafından üniversite öğrencilerine verilmektedir. Bireysel bankacılık hizmetini sürdürürken üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar arasında başta Ziraat bankası olmak üzere birçok banka bulunmaktadır.

Hangi Şartlar Gerekmektedir?

Ülkemizde birçok bankanın bankacılık hizmeti vermesiyle birlikte artık üniversite öğrencilerine de bu imkanları tanımaları beraberinde gelmektedir. Ancak bankalar üniversite öğrencilerine bu imkanı tanırken direkt olarak kredi kartı vermek için bazı kampanyalar düzenlemektedir. Aynı zamanda daha önce hiçbir banka ile çalışmamış olan bütün üniversite öğrencilerine direkt olarak kredi kartı verme olanağı sunmaktadır. Kredi kartlarını kefilsiz olarak çıkartabildiğiniz gibi hiçbir şekilde kart aidatı da istenmemektedir.

Yaklaşık 500 TL den başlayan bu kredi kartı limitlerinde 2000 TL’ye kadar limit tanıyan bankalar bulunmaktadır. Genellikle burs tarihleri ile harcama orantıları tutuşmayan üniversite öğrencilerinin kredi kartlarına ihtiyaç duymalarının bir diğer sebebi ise aynı zamanda taksitli alışveriş yapamamalarıdır. Bunun yanı sıra internetten uçak bileti kampanyalarını takip ederek de kredi kartlarından bilet almak isteyen öğrencilere ülkemizde birçok banka bu hizmeti sunmaktadır.

Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilirim?

Ülkemizde üniversite öğrencileri için kredi kartı kampanyasını başlatmış olan Türkiye iş bankası başta olmak üzere, Yapıkredi Play kartı, Garanti bankası genç bonus, Vakıfbank kampüs kart, Akbank Axess kredi kartı üniversite öğrencilerine kredi kartı tahsis edebilmektedirler. Bunlar arasında İş bankası ve Yapıkredi en çok tercih edilenler olmasının yanı sıra ilk ay 500 lira limit tanıdıklarında ödemesini geciktirmeyen bireyler için bu limit 2000 liraya kadar çıkabilmektedir. Diğer bankalar ise üniversiteli genç öğrencilere 500 liradan daha fazla limitli kredi kartı vermemektedir. 

Bu kategorideki diğer yazılar

E-Fatura Nedir?
  • 2020-05-06 12:09:40