Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir

 

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

  Sigortasız kredi çekmekten önce sigorta belgesinin bankalar için önemli olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

 Sigorta Belgesi Neden İstenir?

  Burada ilk yapılması gereken bankaların neden bizden bu belgeyi istediğini açıklamaktır. Bankanın bu belgeyi istemesinin ana amacı ise bize kullandıracak olduğu krediyi geri ödeyeceğimize dair finans anlamında yeterli olup olmadığımızı görmesidir.

 Anlatılmak istenen husus kişinin sosyal güvencesi olması demek kişinin bir yerde çalıştığı anlamına gelmektedir. Dolayısıyla kişinin bir ekonomi anlamında uygun olması kredi başvurusunda önemli bir etkendir.

 Bankaların ön şart olarak sunduğu bir diğer koşul ise altı aylık bir sigortalılık sürecinin olmasıdır. Bazı bankalara göre sigorta durumunun üç ay olması yeterli olabilmektedir.

 Sigorta Belgesi Yoksa

 Sigortalı olmanın ve sigorta belgesinin bankalar tarafından önemli olduğunu belirttikten sonra esas konu olan sigortası bulunmayan birine bu imkanın nasıl sağlandığından bahsedelim.

  Üzerinize Kayıtlı Bir Mülkünüz Var Mı?

  Ülkemizde bazı bankalar Gelir belgesiz ipotekli ihtiyaç kredisi sunabilmektedir.

 Şahsınıza kayıtlı ev, ruhsatlı araç veya arsa gibi taşınır veya taşınmaz mülklerin bulunması halinde siz de bu imkandan faydalanabilirsiniz. Bunun için kredi kullanacağınız bankaya giderek gereken başvuruyu yapmanız gerekmektedir. Taşınır veya taşınmaz mülkünüze ipotek konularak kredi kullandırılır.

  Emekli misiniz?

  Emekli durumundaysanız maaşınızı çektiğiniz bankadan ya da diğer bankalardan emekli belgeleriniz ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bazen emekliler için sunulan fırsatlar olmaktadır. Bunları araştırarak gitmeniz yararınıza olacaktır.

 Kefil Göstermek

  Herhangi bir mülkünüz veya emekliliğiniz olmaması durumunda çok kabul görmese de bir başka seçenek daha bulunmaktadır. Sigortalı çalışan bir arkadaşınız olması durumunda, bu kişi size kefil olması ( eğer kişi evli ise eşinin gönül rızası olması koşulu ile ) halinde de kredi çekme imkanınız olacaktır. Hatırlatmakta fayda var, bu yöntemi uygulayan banka pek fazla bulunmuyor.

 Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

  Yukarıda belirtilen son 3 başlıkta sigortasız kredinin nasıl çekileceği noktasında bir takım bilgiler vermeye çalıştık. Fakat siz kredi çekmeyi planladığınız banka veya bankalara giderek müşteri hizmetleri personelinden alternatif fikirler alabilir ve bu şekilde en uygun kredi başvurusunu gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Sigorta durumunuza göre sizi en iyi şekilde yönlendireceklerdir.

 

 

Bu kategorideki diğer yazılar