Kredi Kartı Taksitlerinde Değişiklik - Artık O Ürünler İçinde Taksit İmkanı Var

Taksit sayısı arttı, altın satışlarında taksit dönemi başladı

 Perakende satışlarda taksit sayısı, Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanarak, 22 Haziran 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile bir kez daha artırılırken, çok önemli bir değişiklik de yapılarak kuyum sektöründe taksit yasağı da kaldırıldı.

 

Yeni yönetmelik ile Yönetmeliğin 12/B maddesinin ikinci ve üçüncü fıkraları şöyle düzenlendi:

Video , kamera ve benzeri elektronik eşyalarda 3.500 TL üzerinde olan ürünlerin 6 ay , buzdolabı , çamaşır makinesi v.b. 18 ay taksit imkanı getirildi.

Ayrıca kuyum satışlarında ise 4 ay kadar taksit imkanı getirildi. Kuyum satışlarında basılı ve külçe olman kuyumlar bu imkandan yararlanacaktır.Kredi kartı taksit sayıları ile ilgili hükümleri Ticaret bakanı yürütecektir.Kredi Kartı Taksit Sayıları :

 BBDK açıklamasına göre 12 Haziran 2019 tarihinde ki karar ile kredi kartı kullananlara müjdeli haberi verdi. Kredi kartı taksit sayılarında değişikliğe gidildi. Kredi kartı taksit sayıları Elektronik eşyalar için 12 aydan , 18 aya beyaz eşyalarda 9 aydan , 12 aya çıkartıldı.

Bu kategorideki diğer yazılar