Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020

 

Birçok banka her yıl ev hanımlarının da ticarete atılmalarını sağlamak amacıyla krediler sağlamak amaçlı kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kredilerinin verilmesinin amacı ev hanımlarının ticaret yapmalarını sağlamak ve yastık altı diye tabir ettiğimiz birikimlerini birikim hesaplarını da kullanarak değerlendirebilmeleridir diyebiliriz. Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalar 2020 - 2021 yılında da farklı kampanyalar düzenleyerek ev hanımlarına kredi vermeyi hedeflemektedirler. Aylık belgelenebilir gelire sahip olan ve eşleri sigortalı ve düzenli bir işte çalışan ev hanımlarına özel kampanyalar sayesinde ihtiyaç kredileri verilebilmektedir. Ev hanımının düzenli aylık gelirinin 12 katına kadar ihtiyaç kredisi verilebilmektedir. Öğleden önce yapılan başvurularda öğleden sonra, öğleden sonra yapılan başvurularda ise bir gün sonrasında geri dönüş yapılmakta, ev hanımının durumu incelenip ihtiyaç kredisinin onaylanıp onaylanamayacağı bildirilmektedir.

Bankalar Tarafından Ev Hanımlarına Sağlanan Kolaylıklar

Birçok banka ev hanımlarına ihtiyaç kredisi vererek yapmak istedikleri şeyleri sağlamayı amaçlamaktadır. Bankalar tarafından ev hanımlarına sağlanan kolaylıklar arasında her zaman standart müşterilerden daha düşük faiz komisyonu ve masrafsız kredi seçenekleri sunmaları sayılabilir. Ev hanımlarının ev sahibi olabilmeleri için de bankalar tarafından ev hanımlarına verilen ev kredilerinde kolaylıklar sağlanmaktadır. Ev kredilerinde ev hanımının aylık geliri varsa veya sigortalı çalışansa maaşının ev gelirine eklenmesiyle ev sahibi olunabilmesi için kolaylıklar sağlanmaktadır. Ev kredisi ev hanımı adına çekilerek faiz oranının ve masraflarının düşük tutularak ödeme kolaylıklarıyla ev sahibi olmaları için birçok seçenek sunulmaktadır. Ancak maaş bordrosu bulunmayan ve hiçbir taşınmaz mülkü bulunmayan ev hanımlar yasalar ve bankaların politikaları sonucu hiçbir bankacılık işleminden ve kolaylıklarından yararlanamamaktadır.

Ev Hanımlarının İhtiyaç Kredisi Alabilmeleri için Gerekli Olanlar

Ev hanımları kendi üzerlerinde olan taşınmaz mülklerini ipotek ettirme yoluyla kredi alabilirler. Mesela eğer 100 bin lira değerinde bir eve sahipse %75’ine kadar kredi alabilmektedirler. Fakat bankalar ihtiyaç kredilerinde en üst limitlerini 50 bin lira olarak belirledikleri için ev hanımlarının da ihtiyaç kredisi olarak alabilecekleri en üst limit 50 bin liradır. Ayrıca ev hanımları eşlerinin rızası ve imzalı belgesi olmadan kredi alamamaktadırlar.

Bu kategorideki diğer yazılar