En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Günümüzde birçok banka, kredi notu, aylık gelir gibi birçok etmene bakarak kredilerini talep edenlere teslim ediyor. Zorlu ve zaman zaman karşılıksız olan bu süreçte en kolay kredi veren bankalar ise kişinin imdadına yetişiyor:

Özellikle kişinin kredi notu pek de iyi değilse ve aylık geliri de düşükse, neredeyse sürekli olumsuz yanıtlanan kredi talepleri; birkaç bankanın kredi kampanyaları sayesinde daha çok alıcıya ulaşabiliyor. Bir zamanlar Finansbank’ın yaptığı ve genelde her talep eden için kredinin onaylandığı görülürken, zamanla oluşan kredi borçluları şu an için Finansbank’ın hizmetini kaldırmış durumda. Fakat günümüzde Finansbank’ın yerini alan birkaç banka, aynı şekilde kredi dağıtmaya devam ediyor.

Bu bankalardan en çok göze çarpanı Odeabank;

-          ATM, banka şubesi ve PTT şubelerinden başvuru alıyor ve aylık gelir oranına göre 15.000TL’ye varan kredileri %1,29’dan başlayan faiz oranlarıyla talepçileriyle buluşturuyor.

-          Kredi notunuzun 1.200’den yüksek olması, kredi başvurusu için aranan en önemli şartlardan biri.

-          Bunun harici, kredi notlarına göre faiz oranlarında ufak değişiklikler görülüyor.

-          Tabii ki aklınızdan çıkarmamanız gereken bir diğer şey ise, aylık gelirinize uygun oranlarda kredi talebinde bulunmanız.

Odeabank harici, ING Bank ve Garanti Bankası’nın da kolay kredi veren bankalar listesinde olduğu da görülürken; cevap açısından hızlı olan Denizbank da incelenmesi gereken bankalar arasında yer alıyor.

Yukarıda sayılan bankalar için unutulmaması gereken bir diğer şey ise, her dönem için kolay kredi vermemeleri. Genellikle kredi kampanyaları oluşturan bankaların, kampanyalarını takip ederek, süreç içinde başvurunuzu yapmanız gerekiyor. 

Bu kategorideki diğer yazılar