1000 TL Pandemi Yardımı

1000 TL Pandemi Ödeneği Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen 3. Faz destek ödemelerinin yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Açıklanan ödeme durumlarına göre başvuru yapan her ailenin hemen hemen yüzde 60/70’şine devlet tarafından yardım ödeneği gönderileceği açıklandı. Ödeme planına göre başvuru süresini kaçıran ailelerin, devlet tarafından yapılan başvurulara göre ödeme yapılacağı açıklandı.

Dünya üzerinde oldukça etkisi altına alınan Covid 19 ekonomik sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Her devlet kendi ülkesine yardım eli uzatarak geçici bu sıkıntıların en az zarar ile atlatılması için çalışmalarını sürdürüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen ödemeler kapsamında birçok aileye 1000 TL pandemi desteği yapılacak. Ekonomik olarak sıkıntı çeken, herhangi bir şekilde bir geliri olmayan ailelere yapılacak olan ödeme desteği başvuruları, şahısın T.C. rakamının son hanesine göre alındı.

Yardım Almayacak Olan Kişiler

Başvuru şartlarının tam listesi Bakanlık tarafından net bir şekilde açıklanmamış olsa da Bakanlık tarafından yapılacak olan ödemelerde başvuru yapsa dahil ödeme alınmayacak kişiler şu şekilde sıralanmıştır;

·         4A ve 4C olarak kamu kurumlarında işçi olarak çalışan

·         Kamu işçisi olarak taşerondan alınan

·         Memur işçi pozisyonda çalışan

·         Yüksek mal varlığı olan ve düzenli olarak bir geliri olan

·         İşsizlik maaşı alan kişiler

bu ödemelerden yararlanmayacak olan kişiler olarak belirlendi.

Başvurular Nereden Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan ödemeler ile ilgili 3. Başvurular bugün itibariyle başladı. Başvuru yapmak isteyenlerin E-devlet sistemine girerek ilgili linke giderek istenilen bilgileri doldurması yeterli olacaktır. 

Bu kategorideki diğer yazılar